curcubeul...ocean de vise si zambete colorate,o multitudine de sclipiri de nanosecunda..ce e pana la urma?
il poti privi ,apare dupa fiece ploaie care de altfel ti se pare plictisitoare..nu dureaza ,se sfarseste repede si iti lasa sentimentul de ura pentru ca ti-ai dori sa mai ramana si nu te asculta,pleaca inainte sa-ti auda si ultimul strigat mut.Apoi te resemnezi ,a trecut ,v-a veni si altul si altul,insa nu ca acesta iti spui.
Si daca s-a risipit e ca si cum ti-ar duce gandul intr-o alta dimensiune..IMPRESIONANT pentru o clipa,apoi banal pentru multe.Ego-ul sfideaza culoarea,o minte si i se daruieste...a trecut,v-a veni altul si altul..isi spune
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)


0 comentarii:
Trimiteți un comentariu