Blogger Templates by Blogcrowds

Un fel de.."Inca te astept "!

miercuri, 7 iulie 2010
Si uite-ma aici..la poarta sufletului tau..asteptand!Nu a trecut mult si secundele par zile,nu stiu de ce e rece si frig pentru ca soarele a izbucnit in rasete si pare a fi viu,sa fie ploaia ce sta la usa ta asteptand si ea sa-i deschizi ?sau poate nu vrei si i-ai spus sa plece,dar a revenit pentru ca stie ca nu ai pe nimeni,dar tu te incapatanezi sa deschizi,oare ai de ascuns ceva?ceva..ce nu ai vrea sa nu afle nici macar roua de dimineata care pleaca la prima raza..
Nu poate afla pentru ca tu..Tu nu vrei sa o primesti inauntru!Si te lasa linistit si singur ca altadata,insa acum eu astept,ma intreb daca imi vei deschide,ma intreb daca imi vei spune ce e ghimpele ce nu-ti da pace si iti taie rasuflare de fiecare data cand te  gandesti!
Dar astazi nu esti acasa si nu-mi vei deschide,nu mi-a parut rau ca am asteptat ,mi-a placut ca gandurile tale au fost acolo langa mine si mi-au tinut de cald..a fost frumos pentru ca tu inca ma pastrezi aici inuntrul sufletului tau si mie mi se pare ca sunt afara..dar voi reveni si maine si atunci ..si atunci.

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu