Blogger Templates by Blogcrowds

Viata..

luni, 5 iulie 2010
E aici ,e cu tine,coperta roasa a jurnalului tau de ieri,de ani si ani!te mai cunoaste sau ii pari un strain ambulant?Ai intrebat-o si nu stie?Nu astazi,nu maine,ci atunci o vei intreba!Oare ce iti v-a raspunde?
Vrei sa astepti sau pur si simplu nu esti curios?

  Atatea intrebari si poate ca nu iti v-a raspunde,ce te faci?
Fugi sau astepti ?Ai dori sa o cunosti mai bine,sa-ti poata spune povestea trista a lumii,dar acum nu stii cum sa o asculti,e ciudat si totusi de necrezut.Maine v-a fi tot aici,plina de praful ce s-a napustit peste ea,se simte singura dar e fericita,caci stie : tu nu doresti sa o arunci sau sa o arzi,tu doresti doar sa o rasfoiesti usor pana la ultima ei fila mazgalita cu cerneala rosie.Au trecut atat de multe clipe si ti s-au parut un secol,nu te-ai fi asteptat sa-ti fure ultima lacrima ce se pravalea pe obrazul tau,nu te stia ,aveai dreptate..erai strainul ce urma sa-l maturizeze,si acum ca si altii vei pleca cu pasi marunti pe drumul necunoscut.Iti spune "Adio" si iti ureaza noroc,tu intorci capul grabit si o intrebi"de ce?",apoi se face liniste si totul dispare ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.S-a dus sa caute un alt strain...

1 comentarii:

  1. Anonim spunea...

    Foarte frumos scrii,bravo

    10 iulie 2010 la 13:35  

Trimiteți un comentariu